Qarabağ Gündəm Cəmiyyət Hadisə Siyasət Dünya Sağlamlıq Sosial-İqtisadi
Güləş üzrə yeni reytinq siyahısı açıqlanıb
awf-az.org-a istinadən xəbər verir ki, ilk onluqda ümumilikdə 19 güləşçimizin adı var.

Sərbəst güləşçilərin siyahısında Georgi Edişeraşvili (57 kq), yunan-Roma güləşçilərin siyahısında Rəsul Çunayev (71 kq) öz çəkilərində ilk sırada qərarlaşıb.

Sərbəst güləşçilərimizdən Mahir Əmiraslanov, Hacı Əliyev, Qalib Əliyev, Cəbrayıl Həsənov, Murad Süleymanov, Aleksandr Qostiyev, Aslanbek Alborov və Cəmaləddin Məhəmmədovun adı ilk onluğa daxil edilib.

Qadın güləşçilərdən Mariya Stadnik, Nataliya Sinişin, Alyona Kolesnik və Tatyana Omelçenko onluqda yer alıb.

Yunan-Roma güləşçilərinin onluğunda isə Elvin Mürsəliyev, Rafiq Hüseynov, İslam Abbasov, Orxan Nuriyev və Sabah Şəriətinin adlarını görmək mümkündür.

57 kq

1. Georgi Edişeraşvili - Avropa çempionatı 1-ci yer (2)

5. Mahir Əmiraslanov - Yaşar Doğu turniri 1-ci yer (7)

16. Mircəlal Həsənzadə - Tbilisi Qran Pri turniri 2-ci yer (13)

61 kq

6. Hacı Əliyev - Dünya Kuboku 1-ci yer (6)

7. Qalib Əliyev - Əli Əliyev Pri turniri 1-ci yer (11)

65 kq

12. Məhəmməd Müslümov - Dan Kolov turniri 3-cü yer (10)

70 kq

13. Hacımurad Ömərov - U-23 AÇ 2-ci yer (14)

15. Ruslan Dibirhacıyev - Avropa çempionatı 3-cü yer (13)

74 kq

3. Cəbrayıl Həsənov - Olimpiya Oyunları 3-cü yer (3)

9. Murad Süleymanov - Avropa çempionatı 2-ci yer (9)

86 kq

3. Aleksandr Qostiyev - Avropa çempionatı 2-ci yer (4)

14. Şərif Şərifov - Olimpiya Oyunları 3-cü yer (12)

97 kq

4. Aslanbek Alborov - Yaşar Doğu turniri 1-ci yer (5)

125 kq

4. Cəmaləddin Məhəmmədov - Avropa çempionatı 2-ci yer (4)

48 kq

2. Mariya Stadnik - Avropa çempionatı 1-ci yer (2)

18. Türkan Nəsirova - Gənclərin DÇ 2-ci yer (nr)

55 kq

8. Alyona Kolesnik - Avropa çempionatı 3-cü yer (9)

58 kq

9. Nataliya Sinişin - Dan Kolov turniri 3-cü yer (9)

60 kq

6. Tatyana Omelçenko - Avropa çempionatı 3-cü yer (5)

69 kq

14. Elis Manolova - Yarıgin Qran Pri turniri 3-cü yer (15)

59 kq

12. Murad Məmmədov - U-23 AÇ 1-ci yer (9)

18. Rövşən Bayramov - Olimpiya Oyunları 5-ci yer (15)

66 kq

15. Kamran Məmmədov - Nikola Petrov turniri 1-ci yer (12)

71 kq

1. Rəsul Çunayev - Nikola Petrov turniri 1-ci yer (2)

75 kq

10. Elvin Mürsəliyev - Dünya Kuboku 1-ci yer (11)

20. Həsən Əliyev - Vehbi Emre turniri 3-cü yer ([email protected])

80 kq

7. Rafiq Hüseynov - Qızıl Qran Pri 1-ci yer (5)

85 kq

3. İslam Abbasov - Vehbi Emre turniri 2-ci yer (3)

98 kq

8. Orxan Nuriyev - U-23 AÇ 1-ci yer (8)

130 kq

7. Sabah Şəriəti - Olimpiya Oyunları 3-cü yer (6)

Paylaş »
››› Ulduz  falı: 02 dekabr, 2021-ci il – Əməyinizin mükafatını alacaqsınız
››› Hamının sevimlisinə çevrilən müəllim təzyiqlərə məruz qaldı
››› Yol polisindən növbəti xəbərdarlıq və ya hökumətin işləməyən qərarı
››› Rusiya Krımda tələyə düşüb: Ukrayna ətrafında NATO qüvvələri artmaqdadır
››› "Qara pişik" doğrudanmı təhlükəlidir... - Batil inanclar və din
››› Paytaxtın mərkəzində etiraz aksiyası keçirməyə cəhd edilib
››› "Görüntünü mühakimə etdikdə mahiyyət kənarda qalır"
Son xəbərlər